Reisten

Morava, Česká republika

Reisten je vinařstvím převážně bílých vín a z pěstovaných odrůd jsou v něm zastoupeny zejména Pinot Blanc, Riesling, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Ryzlink vlašský, Pálava, Pinot Gris a Tramín. Z modrých odrůd jsou to pak Merlot, Pinot noir. Vinařství Reisten člení a na trh uvádí vína ve zcela zřetelně sofistikovaných liniích:
Kabinett - Cílem bylo vyrobit příjemně pitelná vína pro každý den. Všechna vína jsou uzavřena šroubovým uzávěrem. Vína nejsou určená k archivaci.
Classic - Řada Classic v sobě nese hravost a lehkost. Vína této řady jsou pouze přívlastková. Vína jsou výrazně odrůdová a hodí se pro využití v gastronomii.
Maidenburg - Řadu Maidenburg neboli „Dívčí hrad“ tvoří pouze přívlastková vína, avšak s různým obsahem zbytkového cukru. Vína se hodí k dlouhodobé archivaci a jsou celkově mohutnější a uhlazenější než vína řady Classic.
Materle - Název řady v sobě nese název vinice samotné „U Božích muk“. Řada Materle jejíž pojmenování je přeložené z hornorakouského nářečí. Kořenitost těchto vín podtrhne a obohatí jedinečný zážitek z dlouhé dochuti. Vlastní výjimečné vinice o rozloze 30 hektarů ve třech vinařských obcích Pavlov, Mikulov a Sedlec.

Šetrné zacházení s vinicemi, respekt a ohleduplný přístup k přírodě jsou součástí filozofie vinařství Reisten. Proto je naší snahou minimalizace používání chemických ochranných prostředků ve sklepním hospodářství i při ošetřování vinic, orientace na používání moderních ekologických přípravků a vytváření vyváženého ekosystému.

Zahradní 288, 692 01 Pavlov
Česká republika