Colle Bereto

Toscana, Itálie

Vinařství se nachází v jedné z nejznámějších oblastí Itálie v Toskánsku v obci Radda in Chianti. Historie této malebné vesničky sahá až do jedenáctého století. Krásné vinice se táhnou údolím směrem na jihozápad a nachází se v ideální nadmořské výšce od 500 do 550 metrů nad mořem. Vyrábí se zde nejznámější červená vína této oblasti Chianti, Chianti Clasicco.
Majitelé společnosti si stanovili cíl neustále zlepšovaní kvality, které bylo dosaženo díky spoluprací se světoznámým enologem Niccolò D'Afflitto. Vinařství vlastní 60ha vinic, zdejší půda bohatá na opuky a vápence, se skalnatým podložím, je ideální nejen pro pěstování vynikající odrůdy Sangiovese, která je typická pro tuto oblast ale i pro pěstování dalších odrůd jakými je Pinot Noir a Merlot.

Sklepy jsou umístěny v původních starých budovách. Při vinifikaci se využívá systému gravitace, díky přírodním svahům, na kterých budovy stojí. Řízená fermentace probíhá v nerezových tancích. Pro zrání se používají 700l dubové sudy pro Chianti Classico Riserva a malé 225l sudy pro vína Il Cenno a Il Tocco. Následné plnění do lahví se provádí v nejnižší části sklepa, aby nedošlo ke změně kvality vína. V portfoliu společnosti můžeme objevit krásná harmonická vína jakým je Chianti Classico a Chianti Classico Gran Selezione.

Localita' Colle Bereto, Radda In Chianti, 53017 Siena
Itálie

Colle Bereto
Chianti Classico

Colle Bereto
Chianti ClassicoRiserva

Colle Bereto
Chianti ClassicoGran Selezione